11.5 C
İstanbul
Cuma, Ocak 27, 2023

  Aşıyı ol parayı kap

  Aşı seferberliği tüm dünyada hızla devam ederken ülkeler aşıyla ilgili farklı teşvikler uygulamaya devam ediyor.

  AŞI OL İNDİRİMİ KAP

  İngiltere Sağlık Bakanlığı’nın çalışması kapsamında aşı olan vatandaşlara Uber, Bolt, Deliveroo ve Pizza Pilgrimsin gibi markalar indirim sunuyor.

  Açıklamada, Uber, Ağustos ayında tüm kullanıcılara hatırlatıcı göndererek aşı yaptırmaya teşvik edecek ve aşı olan gençler için indirimli yolculuk ve Uber Eats’te indirimli yemek imkanı sunacak. Bu kampanya, bu yılın başlarında aşı merkezlerine ücretsiz geziler sunan daha önceki Uber kampanyasının devamıdır. Bolt, aşı merkezlerine ücretsiz yolculuk hizmeti verecek” denildi.

  Aşı

  Ayrıca, tartışılan diğer teşvikler arasında, kuponlar, indirim kodları, sosyal medya yarışmaları ve restoranlar için promosyon tekliflerinin yer alabileceği ifade edilirken, hükümetin zamanı gelince bu ortaklıklar hakkında daha fazla ayrıntı vereceği belirtildi.

  Sağlık Bakanı Sajid Javid ise ülkedeki gençlerin üçte ikisinden fazlasının ilk doz aşısını yaptırmış olmasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek, aşı girişimini desteklemek için adım atan tüm işletmelere teşekkür etti ve insanları bundan yararlanmaya çağırdı.

  Covid aşıları yan etkileri neler?

  AŞI OLANA 100 DOLAR

  ABD Baaşkanı Joe Biden ise getiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yerel yönetimlere aşılanan gerkese 100 dolar vermeleri çağrısında bulunmuştu.

  Öte yandan benzer bir uygulamayı bir market zincirinin çalışanlarına uyguladığı ve olumlu sonuç aldığı bildirildi.

  mRNA aşıları

  Biden ayrıca, Federal Hükümet çalışanlarından aşı olduklarını göstermeleri isteneceğini, aşı olmayanların ise nerede çalışırsa çalışsın maske takma, haftalık test, sosyal mesafe ve iş seyahati kısıtlaması gibi kurallara tabi olacağını açıklamıştı. New York City Belediye Başkanı Bill de Blasio, Başkan Biden’ın çağrısı üzerine New York şehrinde aşı olanların 100 dolar teşvik alabileceğini açıklamıştı.

  Bilim kurulu üyesi aydın uyardı: Delta varyantı aşı olmayanlarda yayılıyor

  YUNANİSTAN’DA AŞI OLAN GENÇLERE 150 EURO HEDİYE ÇEKİ

  Yunanistan hükmeti ise aşısını olan 18-25 yaş arası gençlere 150 euro hediye çeki verileceğini açıklamıştı.

  Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in Özgürlük Kartı (Freedom Pass) olarak adlandırdığı hediye çekinin, uçak ve feribot biletleri, otel rezervasyonları, müzik, tiyatro, arkeolojik alanlar gibi seyahat ve eğlence sektörü için geçerli olacağı açıklanmıştı.

  Bakan Koca’dan açıklama: Haziranda 20 yaş üstü herkes aşılanacak
  Bakan Koca’dan açıklama: Haziranda 20 yaş üstü herkes aşılanacak

  SIRBİSTANDA 3 BİN DİNAR ÖDEME

  Sırbistan hükümeti ise yapmış olduğu açıklamada koronavirüs aşısı olan 16 yaş üstü herkese 3 bin dinar (yaklaşık 25 euro) yardım yapılacağını belirtmişti.

  Delta varyantına yakalanan ünlü sunucu: Aşı yaptırmasaydım hastanelerde olurdum

  Çift doz aşı olanlara kritik ‘Delta’ uyarısı!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ