14.5 C
İstanbul
Salı, Mayıs 17, 2022

  Arefe günü aşı yapılacak mı? Bayramda aşı yapılabilecek mi?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada bayram tatilinin 9 gün olduğunu açıklamıştı. Peki Kurban Bayramı Arefesi'nde aşı olunabilir mi?

  Bayram tatilinin 9 gün olacağı kararının ardından Arefe ve Bayram günü aşı yapılıp yapılmayacağı sorusu internette en çok aranılan sorulardan biri haline geldi. Peki Arefe Günü aşı yapılabilecek mi? Aşı hakkı olanlar Arefe Günü aşı olabilecekler mi? Detaylar haberimizde…

  BAYRAMDA AŞI OLUNABİLECEK Mİ?

  Arefe Günü ve Bayram günü aşı radevusu alınabiliyor. Ve bu da doğal olarak hastanelerde Arefe ve Bayram günü aşı yapılabileceği anlamına geliyor.

  AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

  Koronavirüse karşı en güçlü silah olan aşı için uygulamalar hızla devam ediyor. Koronavirüs aşı randevusu almak isteyen vatandaşların Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) https://www.mhrs.gov.tr resmi internet sitesine giriş yapmaları veya telefon ile 184’ü aramaları yeterli oluyor.

  AŞI RANDEVUSU KAÇ GÜN ÖNCE ALINABİLİYOR?

  Aşı randevuları, aşıyı yaptırmak istediğiniz merkezin yoğunluğuna göre, kimi zaman bir hafta öncesinden alınabilirken, yoğunluk olmadığı durumlarda ertesi gün için bile  alınabiliyor.

  Salgın ”aşılanmamışların pandemisi” olma yolunda ilerliyor!

  Bakan Koca duyurdu: Turkovac-Coronavac 3. doz çalışması başladı

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ