23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Antikor kokteyli tedavisi ölüm riskini azaltıyor!

  Son yapılan araştırmaya göre, antikor kokteyli tedavisinin en ağır koronavirüs hastalarında bile ölüm riskini beşte bir oranında azalttığı tespit edildi.

  Antikor kokteyli, Recovery tarafından Birleşik Krallık’ta yaklaşık 10 bin kişi üzerinde test edildi.

  Test sonrası antikor kokteylinin, koronavirüs tedavisi dolayısıyla hastanede yatan hastaların tedavisinde büyük ölçüde etkili olduğu anlaşıldı.

  Yapılan çalışmaya katılan her üç kişiden birinin kendi antikorunu üretemediği bildirilirken, verilen antikor sonrası bu rakamın yüzde 24’e düştüğü aktarıldı.

  TEDAVİ SÜRELERİNİ DÖRT GÜN KISALTIYOR

  Uzmanlar, mutlak riskteki yüzde altılık düşüşün, göreceli riskte yüzde 20’lik bir düşüşe eş değer olduğunu ve bunun da antikor tedavisi alan her 100 hasta için altı hayat kurtarılması demek olduğunu söyledi.

  Öte yandan, antikor kokteyli tedavisi nedeniyle koronavirüs hastalarının tedavi sürelerinin dört gün kısaldığı belirtilirken, solunum cihazına bağlanma riskinin ise yüzde 17 oranında azaldığı ifade edildi.

  ANTİKOR ÜRETENLERDE ETKİSİ YOK

  Antikor kokteyli tedavisinin, koronavirüsün ardından antikor üreten hastalarda ise etkisinin olmadığı belirtildi.

  Araştırmanın başında olan ve Recovery araştırmasının Baş Araştırmacısı Profesör Sir Martin Landrey, yalnızca bir değil iki antikor kullanmanın, tüm varyantlara ve gelecekte ortaya çıkabilecek diğer sorunlara karşı “işini sağlama alma” yaklaşımı olabileceğini belirtti. (NTV)

  Covid-19 mutasyonlarına karşı 3 antikor ilacı da başarısız oldu

  Bu ilaç Covid vakalarını önlemede yüzde 100 başarılı!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ