11.6 C
İstanbul
Salı, Aralık 6, 2022

  Amerikalı doktordan koronavirüse karşı siyah çay tavsiyesi

  Tüm dünyada bütünleyici tıbbın kurucusu olarak tanınan Dr. Leo Galland, koronavirüse karşı siyah çay önerisinde bulundu.

  Tüm dünyada bütünleyici tıbbın kurucusu olarak tanınan ve “Alerji İçin Çözüm” kitabını yazan  Amerikalı Dr. Leo Galland, siyah çayın içeriğinde bulunan bazı maddelerin virüslerin çoğalmasını engellediğini belirtti. Leo Galland, koronavirüsten korunmak için siyah çay içilmesini tavsiye etti.

  Metabolizmanızı iyileştirecek besinleri tüketin

  “Alerji için çözüm–Nasıl hasta oluruz, nasıl iyileşiriz?” adlı kitabın yazarı Dr. Leo Galland, koronavirüse karşı alınması gereken tedbirler konusunda uyarılarda bulundu. Covid-19’un kişinin sadece bağışıklık sistemini değil metabolizmasını da ilgilendiren bir hastalık olduğuna dikkat çeken Dr. Leo Galland şunları söyledi:
  “Zaten bu nedenle şeker hastaları ve aşırı kilolu kişiler büyük risk altında bulunuyor. Bu nedenle metabolizmanızı iyileştirecek beslenme düzeni koruyucu etki yapacaktır. Özellikle de çinko çok önemli. Bunu doğrulayan kanıtlar bulunuyor. Meyve, sebze, bitki ve baharatlarda bulunan biyoflavonoidler, vücudunuzun virüse verdiği tepkiyi önemli ölçüde etkiliyor. Öncelikle yapmanız gereken şey, kabuklu yemiş, tohum, sebze, balık ve deniz ürünleri içeren, tamamen doğal gıdalardan oluşan bir beslenme alışkanlığı edinmek.”

  Çay virüslerin çoğalmasına engel oluyor

  Çayın virüslere karşı oldukça etkili olduğunu vurgulayan Dr. Leo Galland, çayın virüslere karşı gücüyle ilgili şunları anlattı:
  “Yeşil çaydan ziyade siyah çayda bulunan bazı maddeler, virüsün çoğalmasını engeller. Ayrıca çayı süt ile içmemek gerekir çünkü süt, ihtiyacımız olan şeylerin emilimini önler. Çayı, olduğu gibi içmek gerekir. Bunun yanında melatoninin faydalı olduğunu gösteren bazı kanıtlar var. Melatonin takviyesi yapanların Covid-19’a yakalanma ihtimali daha düşük. Muhtemelen bunun sebebi, melatoninin bağışıklığı güçlendirici ve antiinflamatuvar etkisinin bulunması.”

  Tek sağlıklı besin seçmem gerekse bu çörek otu olurdu

  Pandemi sürecinde Covid 19’a karşı bağışıklığı güçlendirmek için şifalı ot ve bitkilerden de faydalanılabileceğini söyleyen Dr. Galland sözlerini şöyle sürdürdü: “Virüse karşı birçok şifalı ot ve baharatı da beslenmenize ekleyebilirsiniz. Çörek otu, benim gözdelerim arasında bulunuyor. Bin yıldan uzun süredir Batı Asya’da tüketilen temel sağlıklı besinlerden çörek otu, antiviral etkilere sahip. Covid 19 değil belki ama hepatit virüsüne yakalananlar üzerinde yapılan klinik deneylerde çörek otunun antiinflamatuvar ve antiviral etkileri ortaya çıkarılmış.  Eğer tek bir sağlıklı besin seçmem gerekseydi, çörek otunu seçerdim. Çörek otunun içindeki en aktif maddeler yağında bulunur. Taze tohumu alıp öğütebilirsiniz. Oldukça yumuşaktır. Çok hoş bir aroması vardır. Antiinflamatuvar etkiye yol açan maddeler, çoğunlukla yağında bulunur.”

  Aşılanma ve doğal tedavi birlikte kullanılmalı

  Ketebe Yayınları’ndan çıkan “Alerji İçin Çözüm” adlı kitabın yazarı Dr. Leo Galland koronavirüse karşı aşılanma ve doğal tedavinin birlikte kullanılmasını tavsiye etti. Covid 19 aşısının dünyada büyük bir fark yaratacağını belirten Galland ama bunun için biraz zaman gerektiğini ifade etti.

  Çörek otu, zerdeçal ve kırmızı üzüm koruyucu etkiye sahip

  Dr. Galland aşılar konusunda kendisini endişelendiren şeyleri ise şöyle aktardı: “Bu trilyon dolarlık aşı ve ilaç geliştirme yarışında birçok farklı yaklaşım göz ardı edildi. Bu süreçte  virüsün etkisini azaltmaya, bulaşmayı engellemeye yardımcı olacak doğal ürünler aradım. Bu ürünlerin pek çoğunu klinik uygulamamda kullandım. Şu ana kadar gördüğüm sonuçlardan çok memnunum. Tabii ki bu kontrollü veri değil. Tedavi ettiğim hastalardan edindiğim tecrübe. Çörek otu bunlardan biri. Güney Asya kökenli bir baharat olan zerdeçal yani kurkumin da diğer bitki. Kırmızı üzümde bulunan resveratrolu da bunlara eklemek gerekir. Bunların hepsi, önemli antiinflamatuvar, antiviral ve koruyucu etkilere sahip. Aşı ve doğal tedavinin ikisine de ihtiyacımız var. Aşıların, virüsün bulaşıcılığını durdurup durdurmadığını bilmiyoruz. Bu durum aşılarla ilgili en büyük sorunlardan birini oluşturuyor. Verileri yayınlanan aşılar, insanların hastalanmamasını, hastaneye düşmemelerini sağlıyor ve yaşamlarını kurtarıyor. Buraya kadar harika. Ancak bu aşıların, virüsün bulaşıcılığı konusunda etkili olup olmadığını bilmiyoruz. Bu meselenin, 2021 yılının ilerleyen aylarında çözülmesini umut ediyorum. Doğal ürünler de bu sürecin bir parçası.”

  Koronavirüsten koruyan beslenme reçetesi

  Hipotiroid hastaları nasıl beslenmeli, nelere dikkat etmeli?

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ