27.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  9 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka ve vefat sayısı arttı!

  Sağlık Bakanlığı 9 Temmuz koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Açıklanan verilere göre, 5 bin 670 yeni vaka tespit edilirken 59 kişi de hayatını kaybetti.

  YENİ VAKA SAYISI 6 BİNE YAKLAŞIYOR

  Güncel verilere göre, 5 bin 670 yeni vaka tespit edilirken, 59 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan, açıklanan verilere göre vaka sayısının 6 bine yaklaşıyor olması endişeye neden oldu.

  ”BİR AN EVVEL AŞINIZI OLUN”

  Koronavirüs verileriyle birlikte bir değerlendirme yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şöyle dedi. “Bugün iki ilimiz daha maviye döndü. Yeni örnek iller Kırklareli ve Çanakkale. Birlikte mücadelenin yeni sahası aşı olmaktır. Bir an evvel aşınızı olun” dedi.

  “VAKA SAYILARI ARTMAYA BAŞLADI”

  Bakan Koca, paylaşımında “Aşı olma oranının düşük olduğu illerde vaka sayıları artmaya başladı. Hayat ilelebet sıkı tedbirle, hastalık bana bulaştı bulaşacak endişesiyle sürmez. Randevu alıp aşımızı olalım” ifadelerine yer verdi.

  9 Temmuz Cuma gününün corona virüsü verileri

  AŞILAMADA SON DURUM

  Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 60,35 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 27,02 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 57 milyon 19 bin 923’e yükseldi.

  İLK SIRADA MUĞLA VAR

  Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 81,7 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Amasya, Aydın, İzmir ve Bilecik takip etti.

  EN DÜŞÜK AŞILAMA BİTLİS’TE

  Bakanlığın tablosuna göre yüzde 31,1 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Siirt, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Muş, Batman, Şırnak, Bingöl ve Ağrı takip etti.

  “57 MİLYON DOZU GEÇTİK”

  Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “57 Milyon dozu geçtik. İlk doz aşısını yaptıranların oranı ise %60’ın üzerine çıktı. Randevu alın, bir an evvel siz de aşınızı yaptırın” mesajına yer verdi.

  İKİ İLİ TEBRİK ETTİ

  Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Tebrikler Çanakkale. Yüksek aşı oranıyla rengin artık hep Mavi! Tebrikler Kırklareli. Yüksek aşı oranıyla rengin artık hep Mavi!” mesajına yer verdi.

  5 BİN 171 VAKA TESPİT EDİLMİŞTİ

  Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 8 Temmuz verilerine göre, 5 bin 171 vaka tespit edilmiş ve 48 kişi hayatını kaybetmişti. 8 Temmuz’da, 226 bin 427 test yapılırken, 5 bin 12 kişi de sağlığına kavuşmuştu.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ