23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  2 doz Biontech aşısısı olan Almanya’ya gidebilecek!

  Almanya’nın aldığı son karara göre Türkiye’de yaşayanlar 2 doz Biontech aşısısı olduğu taktirde Almanya’ya seyahat edebilecek.

  Almanya 25 Haziran’dan itibaren seyahat için gelen turistlere yönelik kısıtlama kararını gevşetiyor.

  Almanya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde yaşayanlardan Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanan BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Johnson and Johnson aşılarından iki doz olan kişilerin Almanya’ya turistik seyahatte bulunabileceği bildirildi.

  Almanya’nın bu kararı Türkiye’den Almanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların 2 doz Biontech aşısı olmak kaydıyla seyahat edebilecekleri anlamına geliyor.

  Yine bu karara göre, yolcuların Almanya’ya girişlerde en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz etmeleri gerekiyor.

  Öte yandan virüsün varyantının bulunduğu bölgelere veya ülkelere ise söz konusu kısıtlamalar uygulanmaya devam edeceği açıklandı.

  Almanya geçtiğimiz hafta, Covid-19 salgını nedeniyle “riskli” ilan ettiği ve haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısının 200’ün altında olan bölgelere 1 Temmuz’dan itibaren genel seyahat uyarısını kaldıracağını açıklamıştı.

  Biontech aşısının yan etkisi var mı? Kolda ağrı yapıyor mu?

  BioNTech Delta varyantına karşı da koruyor!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ