22.6 C
İstanbul
Salı, Temmuz 27, 2021

  11 Temmuz koronavirüs vaka sayıları açıklandı! İşte son durum!

  Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı tabloya göre son 24 saatte, 5 bin 261 yeni vaka tespit edilirken, 37 kişi de hayatını kaybetti.

  Günlük vaka sayısında ise düne göre düşüş yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kırmızı kategorideki illerimizde vaka sayılarının düşüş eğilimini kontrol altında tutmak güçleşiyor. Mücadelede yerinizi almak için biran evvel aşınızı olun” dedi.

  Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 11 Temmuz verilerine göre, 222 bin 68 test yapıldı.

  11 Temmuz vaka sayıları

  YENİ VAKA SAYISI DÜŞTÜ

  Son 24 saatte, 5 bin 261 yeni vaka tespit edilirken 37 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan 5 bin 242 kişi de sağlığına kavuştu.

  BAKAN KOCA’DAN AŞI ÇAĞRISI

  Yeni tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kırmızı kategorideki illerimizde vaka sayılarının düşüş eğilimini kontrol altında tutmak güçleşiyor. Mücadelede yerinizi almak için biran evvel aşınızı olun” dedi.

  AŞILAMADA SON DURUM

  Güncel verilerde, salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgiler de yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 60.74, ikinci doz ortalaması yüzde 27.63, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 57 milyon 738 bin 829 oldu.

  En yüksek aşılama oranına sahip iller; Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Amasya, Aydın, İzmir, Bilecik.

  En düşük aşılama oranına sahip iller; Ağrı, Bingöl, Şırnak, Batman, Muş, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Siirt ve Bitlis.

  10 Temmuz vaka sayısı

  DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

  Bakanlığın 10 Temmuz verilerine göre, 224 bin 184 test yapılmıştı. Dün, 5 bin 530 vaka tespit edilirken, 37 kişi hayatını kaybetmiş ve 5 bin 217 kişi sağlığına kavuşmuştu.

  Hollanda’da artan vakaların ardından önlemler yeniden sıkılaştırıldı!

  8 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayısı arttı!

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ