23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Tüp bebek olarak dünyaya geldiği hastanede hemşire oldu!

  Ailesinin 12 yıl boyunca özlemle beklediği ve tüp bebek tedavisi sonrası kavuştuğu kızları Naz Çatuk, dünyaya geldiği hastanede hemşire oldu.

  İstanbul’da yaşayan yıllar boyu evlat hasretiyle yanıp tutuşan Nazmiye ve Sedat Çatuk çiftinin evlat özlemi yıllar önce 4’üncü tüp bebek denemesinde son buldu. Prof. Dr. Mustafa Bahçeci tarafından gerçekleştirilen tedavi sonrası ailenin, ikiz kız bebekleri dünyaya geldi. İkiz bebeklerden Naz Çatu ise üniversite eğitimini tamamlamasının ardından tüp bebek olarak dünyaya geldiği hastanede hemşire olarka göreve başladı.

  Merkezde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere umut olduğunu ifade eden Naz Çatu, “Çocukken tüp bebek yöntemiyle dünyaya geldiğimi bilsem de bunun anlamını fazla bilmiyordum. Biraz daha büyüyüp mesleğin içine girince anlamaya başladım. İnsanlara yardımcı olmayı seviyorum. Burada ailelere umutsuz olmamaları gerektiğini anlatıyorum. Kendi hikayemi örnek gösteriyorum. Aileleri motive etmek benim için çok önemli” diye konuştu.

  ”HER AİLENİN MÜCADELESİNDE ANNE VE BABAMI GÖRÜYORUM”

  Ailesinin 21 yıl boyunca yaşadığı zorlukları şimdi daha iyi anladığını ve her ailenin mücadelesinde anne ve babasını gördüğünü söyleyen Naz Hemşire şunları söyledi: ”Onların 21 yıl öncesinde yaşadıklarını daha iyi anlıyorum. Bu benim için farklı bir duygu. Bu alanda ne kadar iyi işler yapmak ilerlemek istiyorum. İkizim de şu an okuyor ve o da embriyolog olarak burada çalışacak. İnşallah seneye beraber çalışacağız. Onunla çalışmak benim için apayrı bir duygu olacak. Bu ekiple mesleğimi yapmak gurur verici. Ne tür aşamalardan geçtiğimi de öğrendiğim için annem ve babama bir kere daha teşekkür ediyorum”

  ”HER EVE GELDİĞİNDE TEŞEKKÜR EDİYOR”

  Yıllarca özlemle beklediği kızının başarısıyla gurur duyduğunu söyleyen anne Nazmiye Çatuk, “Hasretle bekledik ve 12 yıl sonra kızlarım dünyaya geldi. Çok büyük bir mutluluk yaşadım. Allah olmayanları da sevindirsin. Şu an 12 yıl önce tedavi olduğumuz merkezde hemşire olarak çalışıyor. Akşam eve her geldiğinde ‘anne size bir kere daha teşekkür ediyorum’ diyor. Çünkü burada bizim geçtiğimiz süreçleri gördü ve daha iyi anladı. İkizi de inşallah onunla çalışacak. Naz’a her zaman ailelere umut olmasını, kendi hikayesini anlatmasını söylüyorum” dedi.

  Zorlu bir süreçten geçerek yıllar sonra büyük bir mutluluk yaşadığını ifade eden baba Sedat Çatuk ise, “Kesinlikle zorlu bir süreçti. 21 yıl önce başarı şartları çok daha düşük, maliyet çok daha yüksekti. Bu bizi baya bir etkiledi. Ama çok şükür mutlu sona ulaştık. Kızlarımız şu an kocaman oldu ve doğdukları yerde işe başladılar. Gurur duyuyoruz çocuklarımızla” açıklamasında bulundu.

  PROF. BAHÇECİ: NAZ’LA BİRLİKTE ÇALIŞMAK BENİ DUYGULANDIRAN BİR OLAY

  Sürecin mimarı Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bahçeci ise şunları söyledi: “Ailelere gebelik müjdesi vermek çok güzel ama artık buna alışığız. Bu çocuklar büyüdü, ne oldu nerelere gittiler onları merak ediyoruz. Geçen gün bir çocuğumuz geldi ve avukat olduğunu söyledi. Doktorlar, hemşireler, biyologlar var. Beni en çok sevindirenler doktor, hemşire ve biyologlar çünkü onlarla burada çalışma imkanım var. Naz’la birlikte çalışmak beni duygulandıran bir olay. Bu çocuklar ülkelerine yararlı çocuklar oldular. Bizim merkezlerimizin geleceği bu çocuklar. Anlatılmaz derecede büyük bir mutluluk.”

  Tüp bebek tedavisi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamına alındı

  Tüp bebek tedavisinde kritik yaş

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ