23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Saç ekimine Almanlardan büyük talep!

  Pandemi döneminde bile talebin azalmadığı saç ekim sektörü hızla büyümeye devam ediyor.

  Saç Ekimi Uzmanı ve Araştırmacısı Aziz Aksöz, pandemi döneminde sağlık turizminin ciddi şekilde etkilenmesine rağmen, saç ekimine ilginin azalmadığını belirtti. Aksöz, ”Pandemi döneminde sağlık turizminde yüzde 48 düşüş yaşanmasına rağmen, zaman zaman kalkan yasaklarda, akın akın saç ekimi için ülkemize geldiler. Ancak en çok Alman hasta sayısında artış yaşandı” dedi.

  Salgın döneminde insanların sağlık harcamalarını kıssa da saç ekimi yaptırmayı ihmal etmediklerini belirten Saç Ekimi Uzmanı ve Araştırmacısı Aziz Aksöz, ”Pandemi döneminde birçok kişi pek çok sağlık operasyonunu erteleme kararı aldı. Bir yılı aşkın bir zamandır devam eden bu süreçte birçok hasta kronik sorunları nedeniyle tedavi olmazken ve hatta takip randevularına dahi gitmezken, saç ekimi farklı bir şekilde atağa kalktı ve pandeminin kazananı saç ekimi oldu. Gerçek anlamda bu durum sosyolojik ve psikolojik açıdan incelenmesi gereken bir konudur” diye konuştu.

  ”ALMAN HASTA SAYISINDA İNANILMAZ ARTIŞ YAŞANDI”

  Türkiye’nin sağlık turizmi gelirinin pandemi döneminde 2019 yılına nazaran yüzde 50 düştüğünü ifade eden Aksöz, ”Pandemi döneminde sağlık turizminde ciddi bir düşüş yaşanmasına, sağlık turizmini ciddi şekilde etkilemesine rağmen, zaman zaman kalkan yasaklarda, akın akın saç ekimi için ülkemize geldiler. Kovid-19 öncesinde sıklıkla Suriye, Irak, Azerbaycan, Kuzey Avrupa ve Ortadoğu’dan saç ekimi için gelen sağlık turistleri azalırken, Alman hasta sayısında inanılmaz bir artış yaşandı” diye konuştu.

  ”SINIRLAR AÇILDIĞINDA SAÇ EKİMİNE OLAN İLGİ YİNE ARTACAK”

  Aksöz son olarak şunları ifade etti:

  “Kendi pratiğimde bunu, pandemiyi fırsata çevirmek için olduğu görüşündeyim zira gelen yabancı ve yerli hastalarımın hemen hepsi, karantina dönemini iyileşme sürecinde geçirmekten yanaydı. Geçtiğimiz sene bu zamanlar saç ekimi yaptıranlar, her kontrole gelişlerinde aynı ifadeyi kullanıyor ve son derece doğru bir girişimde bulunduklarını ifade ediyorlar. Aynı şekilde pandemi sonrası da sınırlar yüzde 100 açıldığında, yine saç ekimine olan ilginin katlanarak artacağı öngörüsündeyiz. İnsanlar bu dönemde çok fazla kendilerine döndüler ve aynalara daha fazla baktılar, kendilerince kusurlarıyla yüzleştiler. Online toplantıların da etkisi büyük oldu. Özellikle estetik cerrahi ve saç ekimine büyük bir ilgi olacağını düşünüyoruz.”

  Pandemiye rağmen diş tedavisi için Türkiye’yi seçtiler

  Bu yaz Türkiye’den yurt dışına seyahat nasıl yapılacak?

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ