28.1 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Egzamadan kurtulmanın yolu çok basit

  Ciltte kuruluk, kaşıntı, pullanma gibi sorunlara yol açan egzama birçok insanın kabusu. Bu hastalıktan kurtulmanın yolu ise aslında oldukça basit.

  Eczacı Hasan Tahsin Arslan

  ”CİLT SORUNLARI KARACİĞERDEN BAŞLIYOR”

  Cilt sorunlarının oluşmasının en önemli nedeninin karaciğerde yaşanan sıkıntılar olduğunu belirten Eczacı Hasan Tahsin Arslan, ”Bugüne kadar bu rahatsızlıklarda kalıcı başarı sağlanamamış olması, konunun bu açıdan değerlendirilmemiş olmasından. Beslenme alışkanlığımız ve yediklerimiz cilt sağlığına kavuşmak için kullandığımız ilaçlar kadar önemli. Alkali beslenme ile karaciğerimizi koruyabilir ve dolaylı yoldan cildimize de fayda sağlayabiliriz. Ciltte pullanma, kızarıklık, kuruluk ve kaşıntı sorunlarının tedavisinde kullanılan krem ve pomat gibi ürünlerin olumlu etkilerini görebilmek için beslenme alışkanlıklarımızı da düzenlememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

  Egzama

  ”YEMEK SEÇİMİNDE DİKKATLİ OLUNMALI”

  Cilt sorunu yaşayanların özellikle yemek seçiminde dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Arslan konuşmasını şöyle sürdürdü: ”Şeker ve şeker ihtiva eden tüm yiyecek ve içecekler, karaciğerde şekere dönüşen unlu ve nişastalı tüm gıdalar, her türlü kızartma, fazla meyve tüketimi, alkollü içeceklerden uzak durulmalı. Tüm bitkisel çaylar, peynir, domates, salatalık, biber, roka, maydanoz, ceviz, fındık, badem, yumurta ve menemen, ayran, soda ,süt, yoğurt, sebze yemekleri, zeytinyağlı yemekler, tüm ızgaralar….Ayrıca bol su içilmeli.”

  Egzamadan kurtulmanın yolu çok basit

  ”STRES BİLİNENİN AKSİNE CİLT PROBLEMLERİNİ OLUMSUZ ETKİLEMİYOR”

  Stersin bilinenin aksine cilt problemlerinin ortaya çıkmasında söylenildiği kadar olumsuz bir etkiye sahip olmadığını kaydeden Arslan, ”İçiniz sağlıklı oldukça bu dışınıza, derinize, cildinize de yansıyacak” dedi. Arslan, pullanma, kızarıklık, kuruluk ve kaşıntı gibi atopiye eğilimli cilt problemlerinde tedavisinde cilt bütünlüğünü sağlamakta olan arındırıcı, onarıcı, besleyici ve nemlendirici özelliklerine sahip Hasasin kremi önerdi.

  Egzamadan kurtulmanın yolu çok basit

  CİLDİ ONARIYOR

  Eczacı Hasan Tahsin Arslan ayrıca şunları söyledi: ”13 yıl önce göğüs bölgemdeki lezyonumu başarıyla çözdükten sonra mesleki gereklilik olarak konu üzerinde yıllar boyu araştırmalarım ve çalışmalarım ve üniversitelerde inovatif olarak geliştirerek AB standartlarında üretimi gerçekleştirildi. Hasasin, güvenilir içeriğe sahip olan ve gerçek cilt bütünlüğünü şahit olduğumuz bir krem. Hasasin krem pullanan, kızaran, kuruyan, kaşınan bölgelerde mükemmel bir cilt bariyeri oluşturarak salisilik asit ile pullu ve ölü deriyi cildinizi temizleyerek arındırır, ciltte herhangi bir soyulmaya neden olmaz. İçeriğindeki Üre, Panthenol (Pro 5B vitamini) ve E vitamini ile arınan ve temizlenen bölgenin hızlı bir şekilde onarımına katkı sağlar. Zeytinyağı, Gliserin ve Vazelin ile derinlemesine nemlendirici etki sağlar. Ayrıca E vitaminince zengin içeriği, cilt dokusundaki bozulan oksidan ve antioksidan dengesini oluşturarak güçlü bir cilt onarıcı görevi görür. Lokal cilt problemlerinin çözümü olarak insan vücuduna tamamen uyumlu yapısıyla cilt bütünlüğü sağlar.”

  TÜM TESTLERİ BAŞARIYLA GEÇTİ

  Vücut kremi, Hassas Cilt kremi, Saç Losyonu ve Yüz Kremi olmak üzere 4 farklı ürünü bulunan kremlerin tamamı atopiye eğilimli ciltlerin kullanımına uygun olup, hızlı onarım ile yaşam kalitesini artırıyor. Tüm biyouyumluluk testlerini başarıyla geçmiş ve insan dokusuna uyumlu olarak onay alan krem, cildi sensite etmemekte. İçeriklerinin tamamının güvenlik sertifikaları ve üniversitelerde yapılan dermatolojik, mikrobiyolojik biyouyumluluk testlerini www.hasasinilac.com sitesinde incelenebiliyor.

  Egzamaya iyi gelen 5 yiyecek

  Kalbin düzgün çalışmadığını gösteren 8 uyarı!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ