11 C
İstanbul
Cuma, Ocak 27, 2023

  Cinsel birliktelikte erkeklerin yaşadığı 3 senaryo

  Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel performansta başarısız olma düşüncesinin erkeklerin kabusu olduğunu söyleyerek, yaşadıkları 3 senaryoyu anlattı.

  Hattat Klinik’ten Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel performansta başarısız olma fikrinin erkeklerin kabusu olduğunu ifade etti ve erkeklerin bu durumda yaşadıkları 3 senaryoyu anlattı.

  Erkek bir kez başarısızlığa uğradıysa konsantre olmakta güçlük çektiğini ve  kendini kontrol edemediğini aktaran Prof. Dr. Hattat, cinsel gücü baltalan şeyin stres olduğunu belirtti.

  Utanmaktan, partneri karşısında mahcup olmaktan korkan ve başarıya ulaşmaya odaklanan erkeğin stres yaşadığının altını çizen Prof. Dr. Hattat, hayal edilen cinsel performansa ulaşmanın adeta erkekliğin ispatı haline geldiğini ifade etti.

  Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel performans sırasında erkeğin yaşadığı 3 senaryoyu anlattı ve önemli bilgiler verdi.

  İlk senaryoda,  erkeklerin  ‘bu aralar canının istemediğini’ söylediğini ve bu yüzden  yorgunmuş gibi yaptığını, konuyu değiştirdiğini anlattı. Bu durumda eşinin hayal kırıklığına uğramış göründüğünü ve onu artık beğenip beğenmediğini soruyor. Hem üzgün hem, suçlu hem de baskı altında hissediyor. İkincisinde ise erkek ‘eşi ile yakınlaştığını, keyif aldığını ve kendini birlikteliğe hazır hissettiğini’ söylüyor fakat birlikteliği denediğinde sertleşme sorunu yaşıyor. Tam birliktelik yaşayamadan cinsellik sona eriyor. Erkeğin morali bozuluyor, çok utanıyor üstelik eşi de üzgün görünüyor. Sırtını dönüp ve uyumaya çalışıyor. Son senaryoda ise çok heyecanlanan erkek boşalacakmış gibi hissediyor. Acilen cinsel birlikteliğe geçmek istiyor. Ne yazık ki cinsel birlikteliğe başlar başlamaz da erken boşalma yaşanıyor. Eşi hayal kırıklığı yaşadığı gibi kendisi de onu tatmin edemediği için başarısız olduğunu düşünüyor. Cinsellikleri moral bozukluğu ile tamamlanıyor.

  2 aydan fazla beklemeyin

  Prof. Dr. Hattat, bu senaryolardan herhangi birini yaşayan erkeklere önerilerde bulundu. Öncelikle erkeğin seks stresiyle kendi kendine uzun süre baş etmeye çalışmaması gerektiğine vurgu yapan Hattat, bu problemin mutlaka yardım gerektiren bir sorun olduğunun altını çizdi. Bir uzmana başvurmada ne kadar geç kalınırsa, yaşanan cinsel sorunlar da o kadar karmaşık hale gelir diyen uzman isim en fazla 2 ay bekledikten yardım alınmasını tavsiye etti. Eğer gerçekten altta yatan bir erken boşalma, sertleşme sorunu  ya da isteksizlik problemi varsa bu sorunların tedavi edilmesi stresinizi de hafifleteceğini ifade etti.

  Kendi kendinize ilaç almayın

  Prof. Dr. Hattat, konuyla ilgili olarak medikal tedavi yöntemlerinin mevcut olduğunu ve enjeksiyonların, performans ilaçlarının, eksiklik varsa hormon takviyelerinin hem fiziksel hem de psikolojik yönden erkekleri rahatlattığını aktardı. Fakat bu tedavilerin mümkün olduğu kadar kısa süre, hekim kontrolünde verilmesinin önem taşıdığına dikkat çeken Hatta, erkeklerin kendi kendine hiçbir ilacı kullanmaması konusunda uyardı.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ