13.6 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde üroloji ihtisasını tamamlayan Prof. Dr. Halim Hattat, , Aile Planlaması ve İnfertilite Araştırma Merkezi, Türk Androloji Derneği’nin de aralarında bulunduğu birçok derneğin kuruculuğunu üstlendi. 1997 yılında Türkiye’nin ilk özel Üro-Androloji hastanesi açan Prof. Dr. Hattat, Hattat Cinsel Sağlık Kliniği’nde hastalarına hizmet veriyor.

  Süreyi Uzatmayın

  Hattat Klinik’ten Üro-Androloji Uzmanı olarak görev yapan Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel yaşamı iyileştirmenin ve geliştirmenin kişilerin elinde olduğunu belirtti ve 30’lu yaşlardan itibaren erkek vücudunda seks hormonlarının düşmeye başladığını belirtti.

  Modern hayat, kötü beslenme, stres, sigara, hareketsizlik ve daha pek çok faktörün bu düşüşü hızlandırdığına dikkat çeken Hattat, diyabet, metabolik sendrom, kullanılan ilaçların da cinsel gücü baltaladığını kaydetti. Haliyle yılda en az bir defa cinsel check-up yaptırılması  Testosteron, penis sinir iletisi, penis hissiyatı, penise giden akışını kontrol ettirin” diye konuştu.

  Erkeklerde yaşam beklentisinin 90’lı yaşları bulduğunu dile getiren Prof. Dr. Hattat, erkekler ve partnerlerinin çok daha uzun yıllar boyunca cinsel performans ve başarı beklediğine dikkat çekti. Bu başarıya ulaşmanın bir yolunun dönemsel olarak cinsel gücü ateşlemek olduğuna vurgu yapan Hattat, penis sinirlerini ve damarlarını tekrar oluşturan yöntemlerin, cinsel bölgede gençleştirme tedavilerinin, cinsel bölge ödemini atan metotların da tam bu işe yaradığını kaydetti. “40’lı yaşlardan itibaren bu tedavilerle cinsel sağlığınızı daha ‘fit’ hale getirin” uyarısında bulundu.

  İki aydan uzun sürüyorsa hekime başvurun

  Her erkeğin dönem dönem cinsel problem yaşayabileceğini hatırlatan Prof. Dr. Hattat, duygusal iniş-çıkışlar, stres,  aile problemleri, iş sıkıntıları ve daha birçok sebepten dolayı geçici olarak seks gücü azaltabileceğine dikkat çekti. Hattat, “Fakat bu sorunlar iki aydan daha uzun sürüyorsa artık bir uzmana başvurmanın vaktidir. Kendinizi de eşinizi de daha fazla yormadan mutlaka bir yardım alın” ifadelerini kullandı.

  Her cinsel hap herkese uygun değildir

  Cinsel sorun yaşayan on erkekten sadece birinin bir doktora başvurduğunu belirten Prof. Dr. Halim Hattat, pek çok kişinin eş-dost tavsiyesi ya da internet aracılığıyla kendi reçetesini yazdığına işaret ederken, erkeklere her cinsel hapın kendisine göre olmadığını hatırlaması gerektiğinin altını çizdi. Cinsel gücü arttıran birçok bitkisel ürünün de kopya ya da sahte maddeler içerdiğini vurgulayan uzman isim, komplikasyon veya yan etki yaşamamak ve en önemlisi cinsel gücü tamamen kaybetmemek adına hekim önermeden ilaç alınmaması gerektiğine vurgu yaptı. –

  Kıyaslamaktan kaçının

  Prof. Dr. Halim Hattat, “Cinsel performansınızı filmlerde izlediklerinizle, duyduklarınızla, internetteki abartılı performanslarla kıyaslamayı bırakın. Eşinize kulak verin. Eğer sizi ve onu memnun edecek bir performansınız varsa ne mutlu size” ifadelerini kullandı.

  İki taraf da memnunsa canınız daha çok seks ister

  Kişilerin cinsel hayatlarına renk katması gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Hattat, cinsellik sizin için stresten kurtulmanın fiziksel bir ihtiyaç ya da kişinin eşiyle yakın hissetmek anlamına gelebildiğini kaydetti. Cinsellik sonlandığında 2 tarafın da memnun olması halinde kişinin canının daha sık seks yapmak isteyeceğini hatırlatan Hattat, bu durumun kadınlar için de geçerli olduğuna dikkat çekti. Eğer cinselliğin ödülleri azaldıysa cinsel hayatınıza nasıl renk katabileceğinizi eşinizle konuşun” şeklinde konuştu.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

   

  Yazarın Tüm Yazıları

  Süreyi Uzatmayın

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ