11.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Kadınsı ve fit görünmenin sırrı  düz yanaklar

  Kadınsı, çekici bir görüntü için belirgin elmacık kemikleri ve dolgun dudaklar kadar yanakların hafif içeri doğru olması da gerekiyor. Son yıllarda popülerlik kazanan yanak estetiği, daha seksi, genç ve fit görüntü sağlıyor.

  Türkiye’de yanak estetiği uzun yıllar boyunca göz ardı edilmiş bir uygulama olarak biliniyor. Fakat son 10 yıl içerisinde popülerlik kazandığı görülüyor. Bununla birlikte, yanak estetiği ameliyatı esasında yaklaşık 200 yıl önce Fransız bir cerrah olan Dr. Xavier Bichat’nın yanak yağı dokusunu keşfetmesi ile başlıyor.

  Kadınların yanaklarının hafifçe çökük veya düz olması, ifadelerinde çok daha güçlü bir etki yaratıyor. Yanak ameliyatı ayrıca kişinin daha fit, daha zayıf ve daha sağlıklı görünmesine katkı sağlıyor.

   

  Kadınlar düz yanağı daha çok tercih ediyor

  Kadınlarda ise yanakların hafifçe çökük veya düz olması; ifadelerinde çok daha güçlü bir etki yaratıyor. Yanak yağları alınan kadınlar daha yetişkin hatta kendi deyişleriyle  daha seksi bir görünüme sahip olduklarını düşünüyor.

  Ameliyatlar 10-20 dakika kadar sürüyor

  Her mevsim gerçekleştirilebilen yanak ameliyatları ile  çok hızlı sonuç alınıyor ve yüzün ideal görüntüsüne kavuşabiliyor. Günümüzde 18 ve 20 yaş arasındaki gençlere bakıldığında yanakların kısmen toplu olduğunu görülüyor. Zaman geçtikçe yanaklar düzleşerek hafifçe çöküyor ve yüz daha kadınsı bir görünüm kazanıyor. Bişektomi denilen bu operasyon ile yanak yağlarını alma işlemi 10 – 20 dakika kadar sürüyor.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ