11.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Takeda, Ebru Yavuz’un görev alanını genişletti

  ICMEA Bölge Başkanına bağlı olarak 40’a yakın ülkenin operasyon ve iletişiminden sorumlu direktör olarak Dubai’de görevini sürdüren Ebru Yavuz, Takeda’nın genişleyen yeni kilit bölgelerinden Ukrayna ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nun Genel Müdürü olarak atandı.

  Hem dünyada hem de ülkemizde de ilk on ilaç şirketi içerisinde bulunan Takeda, Türkiye’den yurt dışına yolladığı başarılı kadın yöneticilerin görev alanlarını genişletmeyi sürdürüyor.

  Şirketin yaptığı açıklamaya göre, 2017’de NEMEA Bölgesi Pazar Erişim ve Ticari Direktörü olarak görevlendirilen Ebru Yavuz, geçen yıl ICMEA Bölge Başkanına bağlı olarak Orta Doğu, Hindistan, Türkiye, Güney Afrika ve Cezayir başta olmak üzere yaklaşık 40 kadar ülkenin iletişimin ve operasyondan sorumlu bir pozisyona terfi edilmişti. 2020 yılı Ekim ayında yeni atama alan Ebru Yavuz, Takeda için büyüyen ve gelişen Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) bölgesinin ile Ukrayna Genel Müdürü olarak atandı. Bu kilit bölge, Ukrayna altında Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Kazakistan, Gürcistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Moldova’yı, bunun yanında BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu)’nu kapsıyor ve UCC adı veriliyor.

  Lisan eğitimini Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Ebru Yavuz, MBA eğitimini Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Takeda’ya dahil olmadan önce, Novo Nordisk ve Bilim İlaç gibi şirketlerde çalışarak ilaç sektöründe önemli ortaklarla güçlü ilişkiler kurdu. Ebru Yavuz, 20 yıldan fazla süredir biriktirdiği kapsamlı fiyat, ruhsat, kamu ilişkileri ve geri ödeme tecrübeleriyle birlikte çalışmalarındaki olağanüstü başarısı ile Takeda Türkiye Özel Ödülü’ne ve Gelişen Pazarlar Başkanı tarafından Bağlılık ödülüne lâyık görüldü.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ