11.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Bekleme süresine son veren “Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası”

  Sompo Sigorta, “Doğum Paket Sigortası” hizmeti ile bekleme süresine son veriyor. Benzer ürünlerden farklı olarak Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası, poliçenin satın alındığı andan itibaren doğum giderlerini ve seçilmesi halinde hamilelik rutin muayene giderlerini karşılıyor.

  Sompo Sigorta tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket anne-baba adaylarını yüksek standartlı doğum sigortası ile bir araya getiriyor. Bekleme süresini ortadan kaldıran ‘Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası’, sayesinde doğum olmadan kısa süre önce bile poliçe satın alınarak anlaşmalı hastanelerde kullanılmaya olanak sağlıyor.

  Paketin en büyük özelliği bekleme süresinin olmaması

  Sompo Sağlık Sigortaları Direktörü Çağatay Çınar, yaptığı açıklamada verdikleri hizmete ilişkin görüşlerini bildirdi. Anne adaylarının doğum gerçekleşmek üzereyken dahi poliçe alarak kullanmaya başlayabileceğini belirtti. ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketinde hamilelik, doğum ve rutin muayene için bekleme süresinin olmadığını aktaran Çınar, kişinin istediği zaman, yani doğumu yapmak üzereyken dahi poliçeyi alarak haklarını kullanmaya başlayabileceğini kaydetti. Halbuki sektöre bakıldığında doğum paketlerinde her şirketin farklı bekleme süresi belirlediği ifade eden Çınar, Sompo Sigorta doğum paketinde ise ister hamilelik öncesinde istenirse de hamileliğin 8’inci ayında bile satın alınabileceğini söyledi.

  Müşteriler kendi ihtiyacına uygun poliçeyi satın alabiliyor

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, SGK tarafından kapsam altına alınan, Türkiye’de yaşayan, 18-56 yaş aralığındaki herkesin Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası’nı alabileceğini kaydeden Çınar, doğum teminatının içerdiği hizmetlere dair, ‘Doğum paketi içerisinde, ‘doğum’ ve ‘doğum+hamilelik rutin muayene’ olmak üzere iki plan alternatifi sunduklarını belirtti. Her plan içinde epidural, sezaryen ve normal doğum gibi 8 farklı doğum seçeneğinin yer aldığını aktaran Çınar, müşterinin burada bulunan alternatiflerden kendi ihtiyacına uygun olanını seçerek poliçesini satın alabildiğini dile getirdi.

  ‘Doğum’ paketlerinde limitsiz doğum hizmetiyle beraber poliçede yer alan limit çerçevesinde hastanede tedavi, yatarak tedavi, ameliyat, küçük müdahale ve yoğun bakım hizmetlerinin de bulunduğunu belirten Çınar, aynı zamanda yine paketin içerisinde bulunan ‘Diş Tedavi Paketi’ ile anlaşmalı diş hekimleri arasında; diş taşı temizliği, diş hekimi muayenesi,  periapikal röntgen işlemleri gibi giderlerin senede bir defa karşılandığını ifade etti.

  ‘doğum+hamilelik rutin muayene’ teminatında ise yine limitsiz yatarak tedavi, doğum,  hastanede tedavi, yoğun bakım, ameliyat ve küçük müdahale hizmetleriyle beraber müşteriler ‘hamilelik rutin muayene’ hizmetinden yılda 9 defa faydalanabiliyor. Bu plan içerisinde de yine ücretsiz Diş Tedavi Paketi bulunuyor.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ