13.6 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Türkiye’de üretilen Libro “CE” işaretini kazandı

  RD GLOBAL & INVAMED'in beyin damar anevrizmaları tedavisi için geliştirdiği yeni tıbbi cihaz, Avrupa ülkeleri ve "CE" işareti akreditasyonunu kabul eden tüm ülkelerde kullanılabilecek.

  Beyin damar anevrizmalarının tedavi edilmesi amacıyla geliştirilen yeni tıbbi cihaz Libro Embolizasyon Ajanı, ‘CE’ sertifikasyonu kazandı. Cihaz, Avrupa ülkeleri ile ‘CE’ işareti akreditasyonunun kabul edildiği  tüm ülkelerde kullanılabilecek.

  Şirketin yaptığı açıklamada RD GLOBAL & INVAMED tarafından üretilen cihazın ‘CE’ sertifikasyonuna sahip olduğu ifade edildi. Cihaz böylelikle Avrupa ülkeleri ve ‘CE’ işareti akreditasyonunu kabul eden tüm ülkelerde kullanım hakkına sahip oldu.

  Beyin damarları ve perferik damar anevrizmalarında, damar malformasyon tedavisi için kullanılması planlan bu Non Adhezif embolizasyon ajan (Etilen vinil Alkol) ortaya çıkardığı yüksek performanslı sonuçlar ve modern tıpta son dönemde gelişen teknoloji ile beraber popüler olan bir tedavi yöntemi olarak tanınıyor.

  Felç ve ölümlere neden olan beyin damarlarındaki anevrizmalar, beyin damarlarında meydana gelen baloncuk şeklindeki şişlikler olarak tarif ediliyor. Belli bir büyüklüğe geldiği zaman patlayarak beyin kanamasına, felce ve hatta ölümlere neden oluyor. Dünya genelinde her yıl yaklaşık 500 bin kişinin beyin damarlarında bu sebeple kanama gelişiyor.

  Üretilen bu cihaz, %6, 6.5 ve 8 gibi farklı yoğunluklarla sunarak, anormalleşmiş bozuk damar yapılarına uygulanarak, EVOH kopolimerinin ve süspansiyon halindeki tantalın in situ olarak çökelmesine imkan sağlıyor.

  Damarda saptanan yapısal bozuklukların süngerimsi koherent bir embolüs haline gelmesini sağlayarak tedaviyi yapıyor.

  İçerdiği, DMSO (dimetil sülfoksit) içinde çözülmüş saydam EVOH (etilen vinil alkol) kopolimeri ve mikronize tantal ile kana ve interstisyel sıvılara dağılarak embolizasyon işlemini gerçekleştirir. Yine bir yüksek teknoloji ürünü olan mikrokateterler vasıtası ile beyin damarlarına ve periferik damarlara invaziv olarak uygulanabiliyor.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ