13.6 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Hekimlere özel oluşturulan video kütüphane büyük ilgi görüyor

  Gilead Türkiye’nin İnfeksiyon Dünyası ile birlikte pandemi sürecinde mücadele eden hekimlere özel gerçekleştirdiği video kütüphanede büyük ilgi görüyor.

  Pandemi döneminde hekimlerin bilgilerine katkı sağlayarak koronavirüs hastalarının en iyi nasıl tedavi edileceğine ışık tutmak için hazırlanan “Covid-19 V-Lib” video kütüphane projesi büyük ilgiyle karşılandı.  Gilead Türkiye’nin İnfeksiyon Dünyası ortaklığı ile hazırladığı video kütüphanede 16 farklı konuda 21 kısa video bulunuyor.

  Proje; Covid-19 epidemiyolojisinden destek tedavilere, tarihteki görülen salgın hastalıklardan Viral Hepatit, HIV, IFI ve Romatoloji hastalarının takibine geniş bir kapsamda çok önemli fikir önderlerinin katılımıyla hazırlandı.

  Haziran ayı başından itibaren hizmete sunulan video kütüphanedeki videolar şu ana kadar 3.327 farklı üye tarafından 66.500’den fazla görüntüleme aldı.

  Gilead Türkiye Medikal Direktörü Dr. Tahsin Gökçem Özçağlı, Gilead’in, tüm dünyada çalıştığı alanlarda inovatif tedaviler geliştirmeye yoğunlaşarak bu hastalıkların ölümcül olmaktan çıkıp yönetilebilir hastalıklara dönüşmesine yönelik çabalara destek olduğunu aktardı.

  Bu misyon kapsamında gerçekleştirilen projelerde yer aldıklarının altını çizen Özçağlı, bu yeni video kütüphane gibi hastalara ve hekimlere destek olabilecek her türlü çalışmaya katkıda bulunmayı sürdüreceklerini belirtti. Koronavirüse dair pek çok konuda hekimlerin başvurabileceği bu değerli video kütüphaneden pek çok doktor ve onların vasıtasıyla hastaların da yararlanacağına inandıklarını ifade etti.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ