11.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 2, 2022

  Huawei, Huawei Health uygulamasını geliştirdi

  Huawei, kalp atış hızını ölçmenin yanı sıra yürüme, koşma ve bisiklete binme gibi yaygın egzersizleri desteklemek için Huawei Health uygulamasını geliştirdi.

  Huawei, geliştirdiği yeni uygulaması Huawei Health ile kullanıcıların sağlığını takip ediyor ve giyilebilir cihazları sayesinde verileri analiz ediyor. Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre, artık zamanımızda sağlıklı ve formda kalmak daha önemli. Bu yüzden akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazlar aracılığıyla kilo ya da kolesterol seviyesi ve adım sayısı gibi her durumu takip eden mobil uygulamalar, uygulama mağazalarında en popüler indirmeler arasında bulunuyor.

  Yüzde 43’ü sağlık durumuna odaklanıyor

  Accenture’de yeni yayınlanan bir araştırma, dijital sağlık uygulamalarını kullananların %43’ünün sağlığını ve mevcut durumunu korumaya daha fazla yoğunlaştığını ve %34’ünün ise sağlıklarını daha iyi anladığını ortaya çıkardı.

  Dünya Kalp Federasyonu’nun (WHF), bu hafta insanlardan Dünya Kalp Günü kampanyasını desteklemek amacıyla düşünmelerini talep ettiği sağlık bilinci seviyesi bu olurken, WHF, bu senenin teması olarak kardiyovasküler hastalığını belirledi ve diyabet, sigara, obezite ve yüksek tansiyon gibi birçok hastalığın, davranış değişikliği ile iyileştirilebileceğine dikkat çekti. Kuruluş, haftada ortalama 150 dakika orta seviyede fiziksel aktivitenin kalp hastalığı riskini %30 ve diyabet riskini %27 azalttığını kaydediyor.

  Kişisel antrenör ve sağlık uzmanı

  Günümüzde binlerce mobil sağlık uygulamasının olduğu biliniyor. Tüketiciler, bir sağlık uygulaması kullanarak bu tür hedefler belirlemede, başarılarını ve sonuçlarını izlemede faydalanırken, Huawei Health, kullanıcıların sağlığını takip ediyor ve giyilebilir cihazları sayesinde verileri analiz ediyor. Bu ayın ilk günlerinde Huawei, kan oksijen doygunluğu, kalp atış hızı, stres ve uyku kalitesi seviyelerini izlemek için yerleşik sağlık modlarına sahip bir akıllı saat olan Huawei Watch GT 2 Pro’yu ve yalnızca şık olmakla kalmayıp bununla birlikte animasyonlu bir kişisel antrenör ile görselleştirilmiş egzersizleri de içeren Huawei Watch Fit’i tüketicilerine tanıttı. Hem Watch GT 2 Pro hem de Watch Fit ile birlikte çalışan Huawei Health uygulaması, Huawei AppGallery’de bulunan birçok sağlık uygulamasından sadece biri.

  AppGallery üzerindeki diğer lokal sağlık uygulamalarına bakıldığında, SARS-CoV-2 salgını hakkında bilgi veren Hayat Eve Sığar, kullanıcının tüm kişisel sağlık geçmişini görebileceği Sağlık Bakanlığı’nın Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), e-Nabız, Nöbetçi Eczane ve dijital kadın asistanı Pepapp ve gibi yazılımlar, kullanıcılar sağlıklarından kaygı duydukları anda kendilerine yardım edecek uygulamalardan sadece birkaçı…

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ