11.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Astellas İlaç yönetim kadrosuna 4 yeni atama

  Hastaların geleceğini değiştiren ve “karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik” ilaçlar üretmeye odaklanan Astellas İlaç’ın yönetim ekibinde önemli atamalar gerçekleşti.

  Astellas İlaç’ta üst düzey 4 atama gerçekleşti. Satış Direktörlüğüne, Astellas Türkiye Pazarlama Direktörü Ayçın Oğuz atanırken; Astellas İlaç Türkiye’nin yeni Pazarlama Direktörü Nilay Süoğlu Astellas oldu. Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne, Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran terfi ederken; Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörlüğüne Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına lider olan Ayşe Bozkurt Özgüven atandı.

  Astellas İlaç Türkiye Satıs Direktörü Ayçın Oğuz

  Ayçın Oğuz, Astellas İlaç Türkiye’nin Satış Direktörlüğüne terfi etti

  2016’dan bu yana Astellas İlaç Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak kongre, pazarlama ve etkinlik ekiplerinin liderliğinde başarılı işlere imza atan Ayçın Oğuz, Satış Direktörlüğü görevine getirildi.

  1999’da İlaç Tanıtım Uzmanı olarak sektöre adım atan Oğuz, şimdiye kadar Nobel İlaç  Thea Pharma ve Sanofi gibi jenerik ve çok uluslu firmalarda geniş bir terapötik alan skalasında, farklı yaşam eğrilerinde ekipleri ve markaları  yönetti.

  Lisans eğitimini İTÜ Kimya Mühendisliği bölümünde tamamlayan Oğuz, INSEAD ve Boğaziçi Üniversitesi’nden çeşitli sertifikalar aldı.

  Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü Nilay Süoğlu

  Pazarlama Direktörü, Nilay Süoğlu oldu

  İlaç sektöründe tecrübe ve başarılı bir geçmişe sahip olan Nilay Süoğlu, Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörlüğü görevine getirildi.

  15 yıldan fazla süre profesyonel iş hayatı boyunca Süoğlu, Novartis, Pfizer ve Abdi İbrahim gibi ilaç firmalarında farklı pozisyonlarda yükselen sorumluluklarla projelerde bulundu ve büyük bir tecrübe kazandı. Süoğlu en son Pfizer’da onkoloji portföyünden sorumlu Pazarlama Mükemmelliği Lideri ve Türkiye’deki onkoloji biyobenzer ürünlerden sorumlu Biyobenzer Ürünler Lideri olarak çalıştı.

  Lisan eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde alan Süoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA derecesine sahiptir. Solvay Business School, London School of Economics, Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi’nde iş yönetimi, pazarlama ve liderlik üzerine birçok sertifika programlarına katılan Süoğlu, aynı zamanda sertifikalı bir koçtur.

  Astellas İlaç Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne Sanem Karan Duran

  Sanem Karan Duran, Etik ve Uyum Direktörlüğüne atandı

  2016’dan beri Astellas İlaç Türkiye’de Medikal Departman – Farmakovijilans Bölümünde Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak çalışan Sanem Karan Duran, Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne atandı.

  15 yıldan fazla süredir, ilaç endüstrisi tecrübesi bulunan Duran, daha önce Sağlık Bakanlığı’nda Farmakovijilans Uzmanı olarak çalıştı ve T.C. Sağlık Bakanlığı Müfettişliği görevinde bulundu. Bu görevlerin ardından kariyerine, Lundbeck ve Eczacıbaşı gibi ilaç şirketlerinde sürdürdü.

  Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden alan Sanem Karan Duran,yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde tamamladı.

  Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü Ayşe Bozkurt Özgüven

  Ayşe Bozkurt Özgüven, Astellas İlaç Türkiye Yönetim Ekibine katıldı

  2011’den beri Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına liderlik yapan Ayşe Bozkurt Özgüven, Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü olarak terfi etti ve Astellas İlaç Türkiye Yönetim Ekibinin yeni üyesi oldu.

  İlaç sektöründe 15 yıllık başarılı bir kariyere sahip olan Ayşe Bozkurt Özgüven, daha önce Baxter ve Abdi İbrahim gibi ilaç şirketlerinde farklı görevlerde bulundu.

  Lisans eğitimini İTÜ Gıda Mühendisliği ve  Kimya Mühendisliği bölümlerinde tamamlayan Özgüven, yüksek lisansını Marmara Üniversitesinde Farmasötik Kimya ve Sağlık Bilimleri alanında tamamladı.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ