11.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 2, 2022

  Yılın son kabine toplantısında aşı takvimi konuşulacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün gerçekleşecek yılın son kabine toplantısında ovid-19'la mücadelede gelinen aşama, yerli aşı çalışmaları ve yurt dışından ithal edilen aşılara ilişkin takvimin ele alınması bekleniyor.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, aynı zamanda yılın son Kabine toplantısı olacak.

  Toplantıda koronavirüsle mücadelede gelinen durum, yurt dışından ithal edilen aşılara ilişkin takvim ve yerli aşı çalışmaları ile birlikte ülke gündemindeki çeşitli konuların ele alınacağı tahmin ediliyor.

  Kabine toplantısında uygulanan önlemlerin vaka sayılarına etkisi ve yeni önlemlerin alınıp alınmayacağı gibi konuların da gündeme gelmesi beklenirken aynı zamanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sunum yapması planlananıyor.

  Başta İngiltere olmak üzere birçok farklı ülkede rastlanan mutasyonlu koronavirüs türü nedeniyle alınan önlemlerin de masaya yatırılacağı ön görülen  toplantıda, aşı uygulanacak öncelikli gruplar ile buna dair takvimin de önemli gündem maddeleri arasında olacağı tahmin ediliyor.

  Aynı zamanda konuşulacak konular içinde dış politika ve güvenlikle ilgili son gelişmelerin de yer alması planlanıyor.

  Erdoğan, son kabine toplantısının ardından koronavirüsle mücadele kapsamında 31 Aralık-4 Ocak tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere alınan yeni önlem kararları ile birlikte esnafa ilişkin destek paketini duyurmuştu.

  Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ