11.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Hollanda’da “negatif koronavirüs testi”

  Hollanda Hükümeti, yeni tip koronavirüs (Covid-19) yayılımının engellenmesi amacıyla 29 Aralık'tan itibaren hava yoluyla "yüksek riskli" ülkelerden Hollanda'ya gelecek yolculara "negatif koronavirüs test" sonucu ibraz etme yükümlülüğü getirdi.

  Koronavirüsün hızla yayılması nedeniyle hükümetler yeni önlemler almaya başladı, bu yeni önlemlerden biri de Hollanda’dan geldi. Hollanda Hükümeti, koronavirüs (Covid-19) yayılımının engellenmesi için 29 Aralık tarihinden itibaren hava yoluyla “yüksek riskli” ülkelerden Hollanda’ya gelecek yolculara “negatif koronavirüs test” sonucu ibraz etme zorunluluğunu getirdi.

  Hollanda hükümeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hollanda vatandaşları da dahil olmak üzere havayoluyla ülkeye giriş yapacak tüm yolculara en geç 72 saat önce yapılan ve Covid-19 testinin negatif olduğunu ispat eden belgeyi göstermeleri halinde seyahatlerine izin verileceği belirtildi.

  Hükümet tarafından yapılan açıklamada “yüksek riskli” ülkelerden gelen yolcuların negatif test sonucunu gösteren belgelerinin uçuşlardan önce ve sınırlarda kontrol edileceği kaydedildi.

  Aynı zamanda açıklamada negatif test sonucunun karantina şartını ortadan kaldırmadığı ifade edilirken, test sonucu negatif olmasına karşın ülkeye giren tüm yolcuların 10 günlük karantinaya girmeleri talep edildi.

  Koronavirüsün daha hızlı yayıldığı kaydedilen mutasyonunun saptanması nedeniyle negatif test ile seyahat kuralı Güney Afrika ve İngiltere’den gelen yolculara bugün itibarıyla uygulanmaya başlandı.

  Hollanda hükümeti 29 Aralık tarihi itibarıyla negatif test ile seyahat kuralını risk grubunda bulunan tüm ülkelerden gelecek yolcuları kapsayacak şekilde genişletmiş oldu. (Cumhuriyet)

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ