11.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Gün içinde evde sizi rahatlatacak 5 şey

  Covid 19 salgını nedeniyle evde geçirdiğimiz süre artıkça psikolojik ve fizyolojik dayanıklılık.  Eski enerjinize yeniden kavuşmak ve hayata motive olmak istiyorsanız size iyi geleceğini düşündüğümüz 5 etkinliği denemenizi öneriyoruz.

  Meditasyon veya yoga yapın

  Yoga, günlük endişelere ve kaygılara hatta yorgunluğa en iyi gelen egzersizlerden biridir. Yoga yaparak zihninizi boşaltmanızla birlikte aynı zamanda vücudunuza zindelik ve esneklik  sağlar. Bununla birlikte, düzenli meditasyon yapmak kaygıları azaltmaya birebirdir. Hiçbir şey yapmak zorunda olmadan yalnızca anı yaşayarak günün getirdiği kaygıları geride bırakmanın en kolay yollarından biri meditasyon yapmaktır.

  Yeni filmler diziler keşfedin

  Son zamanlarda online platformlar arasında gelişen rekabetle hem yerli hem de yabancı dizi sektörü bugüne kadar hiç olmadığı kadar kaliteli içerikler sunuyor. Yorucu bir günün sonunda koltuğunuza uzanıp ve bir sonraki bölümünü heyecanla beklediğiniz diziyi izleyerek, eğlenceli vakit geçirmek ve gün içinde yaşadığınız kaygılardan kurtulmanın en kolay ve eğlenceli yoludur.

  Enstrüman çalmayı öğrenin

  Enstrüman çalmak sadece bir hobi edinmenizi sağlamakla kalmaz aynı zamanda öz güveni geliştirmesi, dışavurum imkanı sunması, disiplin getirmesi, stresten ve günün getirdiği kaygılardan uzaklaşılması gibi faydalar da sağlar. Bağlama, gitar, bağlama, keman veya yan flüt gibi istediğiniz herhangi bir enstrümanı çalarak hem bir hobi edinebilir hem de rahatlayarak günlük endişelerden kolayca uzaklaşabilirsiniz.

  Kitaplarla başka dünyalara yelken açın

  Kitaplar insanın yeni şeyler öğrenmesini sağlarken yerinizden hiç kıpırdamadan hiç görmediğiniz dünyaları gezip görebilir ve zihninizde hayal ederek günlük kaygılarınızdan kurtulabilirsiniz.

  Yazı yazın veya bir blog açın

  Zihninizi boşaltmak ve endişelerden kurtulmak için yazmanın ne kadar faydalı olduğu konusunda bir fikriniz var mı? Ne yazdığınızın veya nasıl yazdığınızın hiçbir önemi yok. Siz yalnızca yazın. Yazmak, zihninizi canlandırmanız için keyifli yöntemlerden biri olmakla birlikte günlük endişeleri geride bırakmanın da iyi bir yoludur. Hatta yazı yazmayı çok severseniz ve yazdıklarınızı başkalarıyla da paylaşmak isterseniz bir blog açabilirsiniz.

  Seramik veya heykel yapın

  Çamur veya seramikle uğraşmak her halukarda rahatlamanızı sağlayan bir hobidir. Hem zihniniz yaratıcılık sayesinde yepyeni kapılar açar hem de doğal bir maddeyle temasa geçmiş olmak enerjinizi dengeler. Bu hobi aynı zamanda kendinizi farklı bir biçimde ifade etme şansını elde edebilirsiniz. Bu yüzden eğer biraz da merakınız varsa ihtiyacınız olan tek şey biraz çamurdur.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ