11.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 2, 2022

  Doğal içerikli takviyeler çocukların bağışıklığını güçlendiriyor

  Pek çok aile çocuklarının bağışıklık sistemini güçlendirmek için takviye ürünleri tercih ederken, pandemi sürecinde bu tarz ürünlere talep daha da arttı. Bilimsel Fitoterapi alanında önde gelen firmalardan Alchemlife da artan talebin karşılanması ve ailelerin doğal içerikli ürünlere ulaşması için kollarını sıvadı ve çocuklar için doğal içerikli bir takviye üretti.

  Firma, çocuklar için özel olarak geliştirdikleri “Phytorelief Kids Pastil”i, aralarında eczacı doktor ve diyetisyenlerin olduğu sağlık profesyonelleri için organize ettiği dijital lansmanla tanıttı.

  Moderatörlüğünü Uzm. Diyetisyen Dilara Koçak’ın üstlendiği lansmanda  Prof. Dr. Erdem Yeşilada “Koronavirüs Pandemisinde Etkinliği Kanıtlanmış Fitoterapötik Ajanlar” konusunda merak edilenleri yanıtlarken, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ise pandemideki en son gelişmeleri paylaştı.

  Covid-19 teşhisi konulan kişilerin maske takmasının önemine vurgu yapan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan karşıdaki kişinin maske takmadığı takdirde %30, maskelerin karşılıklı ve doğru şekilde takılması durumunda ise virüse karşı koruyuculuğun %95 e varan rakamlara çıktığının altını çizdi. Aynı zamanda gündemdeki aşı alternatifleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ceyhan, ülkemizde aşı üretimi konusunda yeteri kadar tesis bulunmadığını belirtirken, aşı geliştirme konusunda ise bilimsel altyapıya sahip ve gayretli bir ülke olduğumuzu kaydetti.

  Çoklu organ yetmezliği görülebiliyor

  Koronavirüsün çocuklarda yetişkinlere oranla %95 daha yavaş ilerlediğini ifade eden  Ceyhan fakat bu durumun virüsün çocuklara zarar vermediğini göstermediğine dikkat çekti. Bu konuda en çok korkuya neden olan şeyin akut hastalık esnasında çok büyük problemler olmamasına rağmen, hastalık geçtikten 2 hafta sonra MIS-C adı verilen başka hastalığın ortaya çıkması olduğunu söyledi. Bu hastalıkla birlikte, bağışıklık sisteminin aktivasyonuyla yine koronavirüse bağlı olarak çoklu organ yetmezliği geliştiğini aktaran Ceyhan, bu yüzden de can kaybı oranının arttığını söyledi.

  Bitkisel ekstreler virüsün yayılmasının önüne geçiyor

  Prof. Dr. Erdem Yeşilada da koronavirüsle mücadelenin başladığı ilk günden bu yana koruyucu önlemlerin büyük önem taşıdığına işaret etti ve özellikle pandemi sürecinde çocukların doğal içerikli ürünlerle desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

  Covid-19 salgınında çocukların daha fazla risk altında olduğunun altını çizen Prof. Dr. Erdem Yeşilada, anne ve babaların çocukların ağız ve boğaz bölgesini koruyucu ürünleri de kullanmayı ihmal etmemeleri konusunda uyardı.

  Yaşanan her hastalığın şifasının doğada saklı bulunduğunu düşünen Prof. Dr. Erdem Yeşilada, bilimsel araştırmaların özellikle bitkisel etken maddeler ve ekstrelerin koronavirüsün yayılmasının önlenmesinde etkili olduğunu gösterdiğini belirtti.

  Aynı zamanda çocukların hijyen kurallarına %100 uymalarının zorluğuna işaret eden Yeşilada, çocukların dezenfeksiyon kurallarına tamamen uymalarını beklemenin ve maske taktırmanın çok gerçekçi olmadığını ifade etti. Bu yüzden ailelerin etkinliği kanıtlanmış bilimsel fitoterapötik ürünlerden koruyucu önlem olarak yararlanabileceklerini sözlerine ekledi.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ